ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Hana Kalousková

Je absolventkou Tanečního Centra Praha o.p.s. – konzervatoř, kde studovala v letech 1995-2004. Během studií byla členkou školního souboru Balet Praha Junior, se kterým se zúčastnila řady turné a festivalů (např. Aberdeen International Youth Festival /UK/) a účinkovala v choreografiích domácích i zahraničních tvůrců (Rui Horta, Petr Zuska, Attila Egerházi a další).

V letech 2004-2008 byla členkou baletního souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci, kde spolupracovala s významnými českými choreografy (např. hlavní role Carmen v baletu Petra Šimka). V roce 2005 započala svá studia pedagogiky tance na HAMU v Praze a od této doby se také věnuje pedagogické činnosti (v současnosti je externím pedagogem moderního tance na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a pedagogem moderního tance ve studiích Dance Perfect a Alta).

Jako interpret pravidelně spolupracuje s mladými choreografy (např. "Dok se ne probudim" a "Jednim okem" srbské choreografky Ivany Ðukić), muzikanty (spolupráce s americkým kytaristou Neilem Haverstickem) a účastní se mnoha festivalů.

Od roku 2006 úzce spolupracuje s korejskou choreografkou Ji-Eun Lee a tanečnicemi Martinou Lacovou a Karolínou Párovou. Jako logickým pokračováním této spolupráce vznikla v srpnu 2008 nezávislá taneční skupina ME-SA. V rámci tohoto uskupení se podílela na přípravě a následném uvádění projektů "Objekty a zrnka" (mj. účast na Fringe Festivalu v Edinburku /UK/),"Angels and Demons" a tanečního site-specific projektu "Echoes", který měl premiéru v květnu 2009 v synagoze na Palmovce.

Od září 2008 do dubna 2009 absolvovala studijní stáž na Conservatoire National Supérieur Musique et Dance de Lyon ve Francii.

 

angels-9.jpg skoky-hanicka.jpg
zpět na úvod

CZIN.eu